ATBALSTA

 


MEDIJI

2014. gadā BKF motocentrā „Zelta Zirgs” rīkoto sacensību kalendārs ir šāds:

1)    Starptvalstu motokrosa „Baltijas jūras Izaicinājuma Kauss” Latvijas posms
        12. / 13. aprīlī;
2)   
Latvijas Kauss motokrosā 10. / 11. maijā;
3)   
Pasaules čempionāta b/v klasē Latvijas Grand Prix
        + Eiropas čempionāts Kvadri klasē 09. / 10. augustā;
4)   
Starptautiskas sacensības blaksuvāģu krosā 09. / 10. augustā šādā kārtībā:
    -
braucieni b/v Seniori un b/v Veterāni klasēs,
    -
braucieni motocikliem ar gaisa dzesēšanu;
5)   
Nāciju Motokross 27. / 28. septembrī.

Īsi par Baltijas Kausa Fondu (BKF):

       
    Motokross jau gadu desmitiem ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā. To nosaka ne tikai Latvijas motokrosa agrākie panākumi un tradīcijas, bet arī šodienas sportiskie sasniegumi Eiropas un Pasaules motokrosa čempionātos un regulāra Pasaules čempionāta līmeņa motokrosa pasākumu norise Latvijā.

BKF organizē motokrosu jau 23 gadus, un ir izaudzis par aktīvāko motokrosa organizatoru Austrumeiropā.
Mūsu starptautiski pazīstamais brands ir motocentrs “Zelta Zirgs” Ķegumā, kurā tradicionāli ik gadus notiek ne tikai Latvijas un Baltijas mēroga pasākumi, bet arī Eiropas un Pasaules čempionāti motokrosā. Un katras sacensības neatkarīgi no to statusa tiek rīkotas tā, lai ikviens motokrosa līdzjutējs, kurš apmeklē motokrosu „Zelta Zirgā”, saņemtu pēc iespējas maksimālu servisu. Papildus sacensībām motocentrs ikdienā ir pieejams arī sportistu treniņiem.

Pēc daudzu sportistu, funkcionāru un līdzjutēju vērtējuma motocentrs „Zelta Zirgs” ir viens no labākajiem Eiropā un pasaulē, bet MX1 Latvijas GP Ķegumā ir vienas no labākajām sacensībām MX1 Pasaules čempionātā. To nosaka gan lieliskā motocentra infrastruktūra un sakoptā vide, gan interesantā trase, ko uzskata par vienu no sarežģītākajām Eiropā, gan trases ideālā pārredzamība, kas ļauj līdzjutējiem sekot 100% visai sacensību norisei, gan arī teicamā sacensību organizācija.
Līdzīgi atzinīgi tiek vērtētas arī BKF rīkotās Pasaules čempionāta sacensības Blakusvāģu krosā un Eiropas čempionāts Kvadriem. Un, starp citu, mototrase „Zelta Zirgs” Ķegumā ir vienīgā Eiropā un pasaulē, kurā vienas sezonas laikā tiek rīkotas gan Pasaules un Eiropas čempionātu sacensības solo motokrosā, gan arī Blakusvāģu un Kvadru motokrosā.

Taču kā īpašu BKF sasniegumu jāpiemin vēl arī mums rezervētās tiesības 2014. gadā motocentrā „Zelta Zirgs” rīkot Nāciju Motokrosu (Nāciju Motokross ir augstākā iespējamā virsotne Pasaules motokrosā. Turklāt kā vienreizējs pasākums tas ir Gada notikums pasaules motokrosā, ko mēdz saukt arī par motokrosa Olimpiādi).  

Ņemot vērā BKF darbības starptautisko mērogu un tā pozitīvo ietekmi uz Latvijas starptautisko publicitāti un tūrisma attīstību Latvijā, BKF projekts tiek atbalstīts gan no LR Valdības un Parlamenta, gan arī no pašvaldību puses.
 
Ievērojot augstāk minēto, pamatoti var apgalvot, ka ar savu darbību BKF ir izvirzījies par motokrosa pasākumu rīkošanas līderi Austrumeiropā.

 

ATBALSTA

 

PARTNERI